تبلیغات
*****BARCELONA***** - ایالت کاتالونیا و شهر بارسلونا
 
*****BARCELONA*****
ایالت کاتالونیا و شهر بارسلونا

بارسلونا شهری در ایالت کاتالونیا واقع در نیمه شرقی کشور اسپانیاست. این قسمت از کشور اسپانیا همیشه مشکلات زیادی برای دولتمردان این کشور به وجود آورده است. کاتالان ها هیچ کدام از حکومت های اسپانیایی را نمی پذیرند و به دنبال استقلال هستند! بنابراین دشمن اصلی سلطنت اسپانیا محسوب می شوند.

موزه استادی یکی از بهترین موزه های شهر بارسلونا است. این موزه نمایانگر اثر باشگاه بر کاتالانیا می باشد. در آنجا شما می توانید عکس های بسیار بزرگ مدل و نقشه بسیار کامل و بزرگ نیوکمپ، کفش های کومان، پیراهن کرایف، بلیط هر فصل بازی های بارسا در گذشته و هزاران یادگاری دیگر از گذشته های بارسا را ببینید. در این موزه یک سینمای کوچک وجود دارد که تاریخچه باشگاه را به صورت تصویری به تماشاچیان نمایش می دهد.

در حقیقت می توان گفت نه تنها کاتالان ها، بلکه همه ساکنان منطقه باسک جان خود را فدای اناری ها می کنند. بارسا همیشه به داشتن بیشترین و متعصب ترین هواداران مشهور بوده است. هوادارانی که شاید پیش از علاقه به بارسا، از تیم های شهر مادرید متنفرند، به خصوص رئالی که همواره از حمایت علنی حكومت سلطنتی اسپانیا بهره مند بوده اند.

در سال 1899 کاتالان ها بر آن شدند که با تاسیس یک تیم فوتبال، عقاید و نظریات خود را به این سبک مطرح کنند. به دلیل همان فشارهای سیاسی، بارسلونا درابتدا مشکلات زیادی داشت. این تیم دورنگ آبی و اناری را به عنوان نماد کاتالان ها برتن کرد. لذا پیراهن بارسلونا حکم پرچم کاتالونیا را دارد و به خاطر تقدسش تبلیغی روی آن درج نمی شود.درباره وبلاگمدیر وبلاگ : محمد شکاری
نویسندگان

نظرسنجی

به نظر شما نتیجه ال کلاسیکو چه خواهد شد؟


جستجو


آمار وبلاگ

کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :